HAKKIMIZDA

Akser Yayınları Türkiyede Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmeyi ilke edinmiştir. Bu amaçla büyük bir titizlikle hazırladığı Tecvitli Kur’an’dan sonra şimdi de Kur’an-ı Kerim’in Arapça okunması ve Türkçe üzerinden anlaşılması için teknolojik imkânları sonuna kadar kullanmayı hedeflediğimizden Dünyada ve Türkiyede bir ilk olan Kalemli ve Tecvitli Kur’an’ı Türkiye insanımızın hizmetine sunduk. Kuranı dinlemek, okuyuşunu düzeltmek, anlamını sesli dinlemek isteyen her yaş grubu için çok faydalı bu çalışmamız patentli ve orijinaldir.

Alanında bir ilk olan Tecvitli Kur’an ile beraber Kur’an-ı Kerim’in 10 dilde tercümesini ve bu dillerde okunuşunu da hazırlayan Akser Yayınları bu hizmetini de tüm dünya insanlarına takdim eder. Yayın evinin temel ilkesi Kur’an’ın Arapça okunması ile beraber Türkçe anlaşılması olduğu için Akser Yayınları Kur’an’ın kendi dilinde anlaşılmasına yönelikte Arapça yayınlar yapmayı da planlamaktadır.


Vizyonumuz


1-Kur’an eğitim ve öğretimine yönelik ilmi muhtevalı güvenilir eserler yayınlamak.

2- Bilgi çağının sunduğu tüm imkânları, temelde Kur’an’ın genelde ise aziz İslam’ın yolunda tüm insanlığa eğitim ve öğretim alanına hizmet eden ve alanında boşluk dolduran çalışmalar sunmakMisyonumuz


Müşteri odaklı, istikrarlı ve alanında ilk çalışmalar yapma hizmet anlayışı ile çalışan güvenilir bir firma olmak.Kurumsal Giriş Yazısı,


Firmamız Kur’an eğitimi ve yayınları konusunda deneyimleri ile dünyada yaptığı uzun araştırmalar sonucu yurdumuzdaki özelde Kur’an eğitim ve öğretimi genelde ise aziz dinimiz İslam yolunda gayret gayesi ile kurulmuştur. Yayınevimiz Kur’an eğitim ve öğretiminde gelişen teknolojilerden istifade ile hedeflediği çalışmalarına devam etmektedir. Bu anlamda alfabeden başlayan tecvitli Kur’an öğrenimi ile devam ettirilen Kuran öğretiminde önemli bir eksiği tamamlama yolunda ciddi bir çalışma gerçekleştirmiştir.

Akser yayıncılık olarak İnteraktif destekli ‘’Kur’an Okuyan Kalem’’ eserimiz sayesinde okuyucumuza ilmi bir ciddiyet ile sunulan önemli bir kolaylığı ve Kur’an öğrenmek ve eğitimini almak isteyen her seviyedeki insanımıza hitap eden güvenilir bir çalışmayı sunmaktan bahtiyarız.

Hedefimiz Kur’an-ı Kerimi, ‘’Kur’an Okuyan Kalem’’li setimiz sayesinde sizlere Yüce Allah(C.C) dan Peygamberimiz Muhammede (S.A.) vahyedildiği ve Cebrail vasıtası ile de öğretildiği tecvitli okuyuş biçimi ile en mükemmel şekilde öğrenebilmenizi sağlamaktır. İslam Dünyasında meşhur olmuş Hafızların kıraatinden dinleyerek yanlışlarınızı düzeltme imkânı bulacak, mealler ile de Kur’an-ı Kerim’in manasını anlayabileceksiniz.

Ayrıca Kartlardan Peygamberimizin hayatı, Dört halife ve yaşarken cennetle müjdelenen Sahabelerin hayatlarını dinlerken İslamiyet’in bu örnek neslini tanıma fırsatı bulacaksınız.

Hac ve Umre duaları’nın yanında Kur’an ve hadislerden rivayet edilen okunduğunda ‘‘Dua ibadet’in özüdür’’ lafzına uygun ibadetlerinizi süslemiş olacaksınız.